Združenje žrtev pravosodnega nasilja - ZŽPN Seznam forumov Združenje žrtev pravosodnega nasilja - ZŽPN
Kratek opis vašega foruma
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




Cilji, metodologija in taktika

 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Združenje žrtev pravosodnega nasilja - ZŽPN Seznam forumov -> OVPN
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Administrator
Administrator foruma
Administrator foruma


Pridružen/-a: 27.12. 2005, 13:53
Prispevkov: 218

PrispevekObjavljeno: 31 Dec 2005 14:34    Naslov sporočila: Cilji, metodologija in taktika Odgovori s citatom

Splošna informacija o ciljih, metodologiji in taktiki delovanja ZŽPN in OVPN!


Zadnji čas je, da se Slovencem (in žrtvam pravosodnega nasilja) malo razsvetlijo obrazi in pokaže pot prehoda po novi poti »iz teme na svetlobo«, saj brez svetlobe ni osnovnega pogoja za življenje. Vendar o tem malo kasneje.

V OVPN smo preverili delovanje tudi drugih civilnih iniciativ in organizacij s področja pravosodja in jim predlagali sodelovanje ter združevanje. Sočasno s pobudo za sodelovanje, smo preveril tudi njihovo vsebino delovanja in ugotovil, da bi eni radi predvsem politično stranko, drugi si zastavljajo določeno konkretno enkratno nalogo, tretji so zasuti s pravosodnimi primeri, oz. nalogami in problemi, da iz tega ne vidijo več izhoda, a na drugi strani so tudi taki, ki so se na začetku zelo zagnali, a kaj hitro zastali ter sedaj, ne vedo več, kaj bi počeli.

Skupno vsem tem civilnim iniciativam in organizacijam je to, da bi rade vse nekaj koristnega storile za izboljšanje stanja na področju pravosodja. Večina ve kaj storiti, a ne vedo dovolj jasno kako to storiti, pri tem delajo tudi velike napake ali si zastavljajo preveliko breme, ki ga s svojo organizacijo niso sposobni nositi.

Te izkušnje so zelo dragocene, saj jasno potrjujejo dejstvo, da ni dovolj, da veš kaj storiti, še pomembnejše je, da veš kako to storiti!

Marsikdo bo rekel, to je to, če veš kaj in kako storiti, potem ni nobenega problema, dajmo začnimo, pa ni tako. Zakaj? Zato, ker pri takšnem delu (spremembami pravosodnega sistema) ni najvažnejše kaj ali kako storiti, temveč kaj »ne smeš« storiti, da ne uničiš plodnega ustvarjalnega dela!

To je osnovna napaka vseh civilnih iniciativ, zato delajo v začaranem krogu in sami sebi zategujejo zanko.

Bodi dovolj o drugih in se osredotočimo na naše Združenje žrtev pravosodnega nasilja (ZŽPN) in na Odbor za varstvo žrtev pravosodnega nasilja (OVPN), torej našo civilno organizacijo s področja pravosodja.

Za ZŽPN so dolgoročni bistveni cilji trije:

1. Oblikovati takšno strukturo in organizacijo, ki bo dolgoročno sposobna učinkovito zaščititi interese žrtev pravosodnega nasilja (in posledično povrniti škodo žrtvam, ki so jo utrpele).

2. Zagotoviti pogoje za odškodninsko odgovornost (oz. sankcije ali plačilo škode žrtvi, ki jo je ta utrpela), zaradi kaznivega dejanja pooblaščene osebe ali drugega neodgovornega ravnanja pooblaščenca (sodnika ali druge osebe s pravosodne veje oblast ali državnega organa).

3. Sprejem zakonske podlage (formalno regulativo) za področje pravosodja na osnovi katere bo možno izvajati nevtralno presojo (revizijo) dela pravosodnega pooblaščenca in izvršiti odgovornost (kaznovati pooblaščeno osebo) za nepravilna in škodljiva ravnanja pooblaščencev.

Vsebina prve točke že poteka in je v fazi uresničevanja. Informacije o tem imajo tisti, ki že aktivno sodelujejo v ZŽPN. Splošne informacije so dosegljive vsem na vsebinah spletnih strani, e-naslovu, oz. ostalih temah foruma ZŽPN.

Vsebinsko uresničevanje prvega cilja delovanja ZŽPN poteka in sicer z intenzivnejšim medsebojnim komuniciranjem, sodelovanju in spoznavanju žrtev PN v treh oblikah (preko SS , E-pošte in neposrednimi kontakti med žrtvami).

Oblikuje se projektne team-e iz strukture ZŽPN in zunanjih strokovnih sodelavcev z nalogo obravnavati in strokovno obdelati konkreten primer pravosodnega nasilja, ki je v fazi poteka ali pa je že zaključen s pravnomočno sodbo, ali drugim izvršenim ukrepom pravosodne oblasti.

Naslednje dejanje pri uresničevanju prvega cilja je konkretna (organizirana) podpora žrtvi pravosodnega nasilja v procesu pred pravosodnimi ali drugimi državnimi organi ter zaščita pred pooblaščenimi zastopniki, ki izvajajo pravna dejanja v interesu oškodovanca (ali žrtve).

Nadaljuje se s promocijo delovanja ZŽPN in medijsko (tiskovno) konferenco o poteku (konkretnega primera, oz. primerov ali) postopka v interesu oškodovanca (ali žrtve) s strokovnim pooblaščencem (odvetnikom) in pooblaščenimi predstavniki iz ZŽPN do končnega cilja.

Postopek uresničevanja vsebine prvega cilja bo potekal od primera do primera na organiziran, oz. opisan način do posredovanja informacije o kaznivem dejanju, korupciji ali kriminalu, ter drugih nepravilnosti pooblaščencev pravosodne oblasti za konkreten primer ali v konkretnem postopku, s ciljem, na snovi konkretnih argumentov, javno obsoditi genocidno, kaznivo ali drugo škodljivo dejanje pooblaščencev pravosodja ali drugih državnih organov.

V gornji vsebini je na kratko opredeljena metodologija in taktična vsebina delovanja ZŽPN v korist vsake žrtve pravosodnega nasilja!

Za – Pravico uveljaviti resnico!

ZŽPN - OVPN - Feliks
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Združenje žrtev pravosodnega nasilja - ZŽPN Seznam forumov -> OVPN Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.