czni kapitan
Pridružen/-a: 09.11. 2007, 12:51 Prispevkov: 95
|
Objavljeno: 21 Jul 2008 16:32 Naslov sporočila: DEKLARACIJA O NARODNI SPRAVI (Klep Stanislav) |
|
|
ZDRUŽENI OB LIPI SPRAVE
"LIPA SPRAVE"
SLOVENKE IN SLOVENCI!
VRNIMO DOLG OBČI ČLOVEŠKI IN NARODOVI KULTURI!
SPRAVO NA TEMELJU RESNICE JE NAŠA ZAVEZA!
Predsedniku Državnega zbora RS
Združeni ob Lipi sprave, ki vidimo prihodnost slovenskega naroda v spravi med nekdanjimi vojnimi in sedanjimi političnimi nasprotniki, za katero je velika večina slovenskih državljanov, na podlagi zgodovinskih virov iz NOB, dokumentov revolucije, dokumentov protirevolucije in drugih virov, na temelju pričevanj prizadetih in udeležencev vojne, očividcev ter odkritih množičnih grobišč
ugotavljamo:
1. Štiriletni boj borcev OF in NOV ter drugih odporniških skupin in borcev proti tujim osvajalcem izven OF ( plavogardisti, tigrovci ) je bilo veliko dejanje slovenskega naroda za svobodoljubni svet in njegov častni prispevek k zavezniški zmagi nad nacifašizmom v drugi svetovni vojni, a hkrati nesreča, ker si je Komunistična partija podredila OF in NOV in ju je z boljševističnim nasiljem ob preziranju načel krščanske civilizacije - ne ubijaj, ne kradi, ne laži - zlorabila za uresničitev svoje leninistične ideologije ter za svojo absolutno oblast, ki jo je tudi dosegla in z brezbožnim razsutjem moralnih vrednot najmanj za dve desetletji zavrla narodov naravni razvoj.
Partizanska NOV, ki jo je ustanovila Komunistična partija za nasilno osvojitev oblasti in za nasilno prisvojitev javnega in zasebnega kapitala, je imela na Štajerskem, Gorenjskem in Koroškem, zlasti pa na Primorskem tudi narodnoosvobodilni značaj.
2. Komunistična partija Slovenije je pod krinko OF že v poletju 1941. začela v Ljubljani, na Dolenjskem in Notranjskem pobijati drugače misleče neoborožene nasprotnike, zlasti iz Slovenske ljudske stranke, in je s pobijanjem nadaljevala še po koncu vojne. Za te zločine od poletja 1941 do poletja 1942, ki so dejansko zanikanje boja za narodovo svobodo, in ki so izzvali oboroženo samoobrambo protikomunistov z organiziranjem vaških straž in pozneje domobranstva, so odgovorni takratni voditelji Komunistične partije Slovenije.
Upor proti boljševistično-komunističnemu nasilju je bil enako upravičeno moralno dejanje, kakor je bil boj proti okupatorju in nacifašizmu.
3. Za mučenje in poboje nasprotnikov v državljanski vojni od poletja 1942. do konca vojne leta 1945. sta odgovorni obe vojskojoči se strani, tako komunistična kakor protikomunistična.
4. Za poboje okoli 12.000 vojnih ujetnikov, to- je slovenskih domobrancev, njihovih svojcev in drugih, ki so jih Angleži v zadnjih dneh maja 1945. v Vetrinjah na Koroškem izročili jugoslovanskim oblastem in ki so v glavnem bili pobiti meseca junija 1945. v Kočevskem rogu, Teharjih in drugod, za množične in posamične poboje "razrednih sovražnikov" ( obrtnikov, trgovcev, gostilničarjev, delničarjev) in za žrtve protikomunistov (tudi komunistov) v ideoloških in političnih sodnih procesih (dahavski, nagodetov) po vojni, kar vse je zločin nad narodom, so odgovorni takratni voditelji:
a)Komunistične partije Jugoslavije -CK KPJ,
b) Demokratične federativne Jugoslavije - vlade DFJ,
c) Jugoslovanske armade,
č) Komunistične partije Slovenije - CK KPS in
d) najvišji organi Ljudske republike Slovenije - vlade LRS.
5. Vsi padli Slovenci v osvobodilni in državljanski vojni, vsi nasilno vpoklicani Slovenci, padli pod zastavami sil Osi, in vsi, ki so bili pozneje pobiti iz ideoloških razlogov ali umrli v taboriščih, so umrli za domovino; vsem smo dolžni spoštovanje in spomin.
Da bi slovenski narod mogel zaživeti polno življenje, ki ga je doslej hromila in ga deloma še hromi iz medvojnega časa izvirajoča in pol stoletja dolga razdeljenost, in da bi ob spoštovanju naše preteklosti mogli odložiti njena najtežja bremena in vse ustvarjalne moči posvetiti izboljšanju sedanjosti in zahtevam prihodnosti, v dobro RS in vseh njenih državljanov ter v dobro prijateljskega sožitja z vsemi, ki nam jih je usoda namenila v povezanost in sosedstvo,
predlagamo Državnemu zboru Republike Slovenije, da sprejme, predsednik Republike Slovenije pa razglasi, naslednjo
DEKLARACIJO 0 NARODOVI SPRAVI
1. Državni zbor Republike Slovenije izreka v imenu Republike Slovenije, slovenskega naroda in v svojem imenu
OBŽALOVANJE
za vse žrtve komunističnega in tudi protikomunističnega nasilja na Slovenskem med drugo svetovno vojno, posebej pa izreka obžalovanje za vse žrtve državnega terorizma po končani vojni, zlasti za množične poboje vrnjenih domobrancev, za množične poboje "razrednih sovražnikov": podjetnikov, trgovcev, delničarjev in obrtnikov, ter za umore drugih ideoloških nasprotnikov v tajnih ali za javnost prirejenih procesih.
2. Nihče, tako na strani komunističnega in partizanskega, kakor tudi na strani protikomunističnega in domobranskega tabora, ne bo sodno ali administrativno kaznovan za protipravna vojna in povojna dejanja, ki so bila storjena iz ideoloških ali političnih razlogov, vendar so pristojni državni organi vkljub temu dolžni ugotavljati in ugotoviti odgovornost in krivdo osumljenih storilcev.
3. Vsakemu Slovencu na tujem so v domovini zagotovljene vse državljanske pravice, zlasti pa pravica prostega prihoda in bivanja.
4. Vsem, ki so bili preganjani iz ideoloških ah političnih razlogov in so zaradi tega utrpeli materialno škodo ( zaplembe, razlastitve ), se jim bo to popravilo, kjer je mogoče.
5. Slovenci iz Štajerske, Gorenjske, Koroške, Primorske in Prekmurja, ki so v drugi svetovni vojni po sili oblasti bili vojaki pod zastavami sil Osi, imajo za varstvo svojih interesov pravico do svoje veteranske organizacije, enako kakor borci odporniških skupin zunaj OF in vojaki domobranske vojske; vsi z enakimi pravicami kot borci NOV.
6. Državni zbor Republike Slovenije obvezuje vlado Republike Slovenije:
a) da iz spoštovanja do žrtev povojnega državnega terorizma v odločenosti volje, da se kaj podobnega ne zgodi več, v roku dveh let primerno kulturno uredi in zaznamuje najbolj množična grobišča, zlasti v Kočevskem rogu, na Celjskem (Teharje), v okolici Hrastnika, pri Kidričevem in Barbarin rov pri. Laškem, ki so sledovi tragičnih dejanj prejšnje totalitarne oblasti.
b) da sestavi in objavi seznam. Slovencev, prebivalcev na območju Republike Slovenije, ki so pogrešani. iz časa od 5.5.1945 do 31.12.1.960, da te pogrešane vpiše v matično knjigo umrlih kot žrtve ali domnevne žrtve državnega terorizma in za nje izda mrliške liste.
c) da v roku enega leta popravi in dopolni očitno neobjektivno zgodovinopisje v učbenikih novejše zgodovine Slovencev, ob upoštevanju novih spoznanj zgodovinske vede, zajetih v petih ugotovitvenih točkah Deklaracije, s čimer bomo oris najbolj občutljivega segmenta narodovega življenja približali objektivni resnici.
7. Petnajsti junij, ki smo ga leta 1991 pri Lipi razglasili za Dan krivde, odpuščanja in sprave in ki ga je blagoslovila slovenska Katoliška cerkev, se v koledarju poimenuje Dan krivde, odpuščanja in sprave v trajen spomin na največjo narodovo nesrečo v junijskih dneh leta 1945.
S sprejetjem te slovesne izjave slovenski narod delno vrača dolg svoji vesti in obči človeški kulturi.
Ljubljana, dne 25. marec 1997
ZDRUŽENI OB LIPI SPRAVE
STANISLAV KLEP
vodja gibanja, jurist, kritik pravosodja RS
Svetovanja od 10h-12h
tel.. 04/2012-904, 2012-418
4000 KRANJ, C Staneta Žagarja 1
_ Združeni ob Lipi sprave:
Stanislav .KLEP
dr. Janez JUHANT
dr, Jože PUČNIK
dr. Ljubo SIRC
dr. Franc VRBINC
FrancIZGORSEK .Marjeta DOLINAR
dr. Tomaž HRIBERNIK
Uroš SUŠTERIČ |
|