Združenje žrtev pravosodnega nasilja - ZŽPN Seznam forumov Združenje žrtev pravosodnega nasilja - ZŽPN
Kratek opis vašega foruma
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




Kritično o pravosodju

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Združenje žrtev pravosodnega nasilja - ZŽPN Seznam forumov -> Dossier korupcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Administrator
Administrator foruma
Administrator foruma


Pridružen/-a: 27.12. 2005, 13:53
Prispevkov: 218

PrispevekObjavljeno: 26 Feb 2006 23:56    Naslov sporočila: Kritično o pravosodju Odgovori s citatom

V spodnjem besedilu vam posredujemo vsebino objektine kritike o pravosodju našega člana Feliksa, kot komentar na kritično vsebino o razmerah na področju pravosodja, ki je objavljena na spletni strani Dossier korupcija.

Komentar Feliksa:

Glede na kritičen članek v DK o pravosodju v Sloveniji je vsakemu, ki pozna razmere delovanja pravosodja razumljivo, da je na tem področju nujno pričeti z izvrševanjem prepotrebnih sprememb s katerimi se odpravlja slabosti in pomanjkljivosti pravosodja in uvaja moderno organizacijo dela, ki bo temeljila na stimulativne nagrajevanju in utrjevanju pravne države.

Podpiramo vsako konstruktivno kritiko, ki objektivno kaže na dejanske razmere na področju pravosodne veje oblasti in sočasno predlaga potrebne spremembe s katerimi se zagotavlja razvoj pravosodnega sistema v smeri uveljavljanja vladavine prava na temelju pravnih in moralnih norm, ki se dopolnjujejo v korist razvoja pozitivnih človekovih vrednot.

Pozitivne človekove vrednote (poštenost, iskrenost, resnicoljubnost,...) so imperativ za duhovni razvoj človeka in njegove skupnosti ter predpogoj za njegov pozitiven odnos do materialnega in duhovnega okolja. Brez upoštevanja pozitivnih moralnih norm v določeni družbeni skupnosti se pravne norme uveljavijo kot orodje oblasti s katerim le ta ščiti svoje privilegije, blokira razvoj svobodne ustvarjalne misli in utrjuje svoj privilegiran položaj z egoizmom in nasiljem.

Na osnovi takšnih spoznaj "Združenje žrtev pravosodnega nasilja" predlaga spremembe, ki bodo zagotovo spremenile negativne trende na področju pravosodja in uporabo pravnih norm usmerile v uresničevanje poštenja in pravičnosti, kot temelj za pozitivni duhovni razvoj človeka in njegovega materialnega okolja.

Predlogi in rešitve, ki jih navaja združenje na spletni strani ZŽPN :

http://freeweb.siol.net/sprisla1/9148/9169.html.

so temelji za razvojni proces na področju pravosodja v katerem enakopravno sodeluje z oblastjo tudi t.i. civilna družba, ki je izraz neposredne demokracije in odpravlja slabosti ter pomanjkljivosti formalne (predstavniške) demokracije ali moderne oligarhije.

Slovenija ima priložnost, da mobilizira svoje ustvarjalne potenciale in pokaže sebi ter svetu novo pot razvoja človeka in človeške družbe v duhovnem in materialnem smislu. Ta pot ni v globalnem kapitalizmu, socializmu ali drugem fanatičnem ideološkem prepričanju, ampak bio-humanizmu.

Vsebina kritike pravosodja na DK:
http://www.dossierkorupcija.com/clanek.asp?NewsID=511


Nazadnje urejal/a Administrator 02 Mar 2006 18:36; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kaktus
Gost





PrispevekObjavljeno: 01 Mar 2006 20:52    Naslov sporočila: Sodniki, pa po starem Odgovori s citatom

Bo pravosodni sistem razpadel?

Sodniki proti “izboljšanju” svojega položaja
Majda Vukelić, Sre 01.03.2006, 19:10

Stavba ljubljanskega sodišča | foto: Dejan Javornik/Delo
Nove plače državnih funkcionarjev in direktorjev
Znižanje sodniških plač bo imelo hude posledice
Nagrada le za peščico sodnikov

Upor sodnikov

Dodatek tudi za izmensko delo tožilcev in za dežurstvo Plače se znižujejo vsem funkcionarjem, ne le sodnikom Ljubljana – Enaindvajset sodnikov oddelka za gospodarsko sodstvo ljubljanskega okrožnega sodišča je sodnemu svetu predlagalo zadržanje izvrševanja izdanih odločb o vrstitvah sodnikov v plačne razrede po uveljavitvi novega plačnega sistema in vložitev pobude za njegovo ustavno presojo.

Predlagali so mu tudi, naj pravosodnega ministra Lovra Šturma pozove k odstopu, saj bo uveljavitev novele zakona o sodniški službi povzročila popoln razpad pravosodnega sistema. Če sodni svet tega ni sposoben izpeljati, naj nemudoma odstopi, sodniki tega oddelka pa bodo do nadaljnjega preklicali vse naroke in začasno ustavili drugo sodniško delo, izvajali belo stavko (sodniško funkcijo bodo izvajali v minimalno predpisanem obsegu) in proučili možnost popolne stavke.

To je doslej najostrejši odziv iz sodniških vrst na včerajšnjo uveljavitev novega plačnega sistema, ki večini sodnikov znižuje plačo v povprečju za 7000 do 40.000 tolarjev. Sodniki oddelka za gospodarsko sodstvo menijo, da mora sodni svet kot vrh sodne oblasti v tej državi zavarovati interese in ugled sodstva, zato bi moral že sam oceniti, da je poseg v pridobljene pravice, kakršnega za sodnike pomenita novela zakona o sodniški službi in odlok o plačah funkcionarjev, v nasprotju z ustavo.

“Zato smo pričakovali, da boste njuno izvršitev zaradi nezakonitosti zadržali in sprožili ustavni spor. S tem bi preprečili nastali nevzdržni položaj, ki bo povzročil, da bo že tako preobremenjeno sodstvo zasuto še z množico pritožb, tožb in ustavnih pobud sodnikov iz vse Slovenije," poudarjajo sodniki.

Sodnemu svetu predlagajo, naj se nemudoma odzove na ta način, če ni le podaljšana roka izvršilne oblasti. Če tega ni sposoben, naj odstopi, ministra za pravosodje pa naj opozori, da njegov program za odpravo sodnih zaostankov do konca leta 2010 postaja brezpredmeten, ker je že v osnovi neizvršljiv. Temelji namreč na dosedanji (samoiniciativno) nadpovprečno visoki storilnosti sodnikov, ki jo zaradi nastalih razmer sodniki gospodarskega oddelka ljubljanskega okrožnega sodišča opuščajo. "Program Lukenda lahko že v tem trenutku preimenujete v program povečanja sodnih zaostankov in razpad pravne varnosti države Slovenije," sporočajo sodniki.

Predsednik sodnega sveta Peter Hauptman v sredo ni želel komentirati pisma omenjenih sodnikov. Dejal je, da je za 9. marec sklical sejo sodnega sveta, na kateri se bodo opredelili do njega. Dodal je le, da je bil odziv sodnikov pričakovan in da sodni svet pričakuje številne pritožbe zoper odločbe o prevedbah plač sodnikov.

Kot je izjavil minister Lovro Šturm, na ministrstvu ne morejo verjeti, da je prišlo pismo s takšno vsebino, ki poziva k spodkopavanju ustavnopravnega reda v državi. Ker na ministrstvu pisma uradno še niso prejeli, dopuščajo možnost, da je izvirnik drugačen in da je prišlo do nesporazuma. Zaradi opisanih zapletov se bo minister v petek sestal z najvišjimi predstavniki pravosodne oblasti.

Predsednik vrhovnega sodišča Franc Testen se je pred nekaj dnevi sestal z vodjo oddelka za gospodarsko sodstvo ljubljanskega okrožnega sodišča Darjo Novak Krajšek, ki je podpisala pismo, in sodnikom tega oddelka odsvetoval skrajne ukrepe. Njihov položaj razume, nam je pojasnil Testen, saj nasprotuje vsebini novih predpisov, ki urejajo sodniške plače, in ugotavlja, da se bodo z njihovo uveljavitvijo bistveno poslabšal materialni položaj sodnikov. Hkrati protestira proti zavajajočim navedbam avtorjev novega plačnega sistema, da se bo z njegovo uveljavitvijo plačni položaj sodnikov izboljšal. Te razlage žalijo inteligentnost sodnikov, ki enotno nasprotujejo takšnemu “izboljšanju” svojega položaja.
Nazaj na vrh
dnevnik
Gost





PrispevekObjavljeno: 30 Mar 2006 17:13    Naslov sporočila: slovenija ob 66.100 eurov Odgovori s citatom

Slovenija mora znova plačati zaradi sodnih zaostankov

STRASBOURG - Evropsko sodišče za človekove pravice v Strasbourgu je danes v 22 primerih, ki so jih proti Sloveniji zaradi sodnih zaostankov sprožili slovenski državljani, sprejelo odločitev glede izplačila odškodnin in povračila stroškov. V 20 primerih je sodišče odredilo izplačilo odškodnin v različnih višinah, in sicer od 1000 do 8000 evrov, v dveh primerih pa odškodnine ni priznalo. V vseh primerih je sodišče priznalo povrnitev stroškov, prav tako v različnih višinah, in sicer od 300 do 1720 evrov.

Sodišče je razsodilo, da je Slovenija s predolgimi sodnimi postopki kršila 6. člen Evropske konvencije o zaščiti človekovih pravic in temeljnih svoboščin, ki govori o pravici do poštenega sojenja, oziroma 13. člen, ki določa pravico do učinkovitega pravnega sredstva pred domačimi sodišči. To je že tretja odločitev Evropskega sodišča za človekove pravice v Strasbourgu v tem mesecu, da mora Slovenija plačati odškodnino zaradi sodnih zaostankov.

Najvišjo odškodnino v višini 8000 evrov je sodišče danes prisodilo v primeru Žolger proti Sloveniji, najnižjo, po 1000 evrov, pa v primeru Hrustelj proti Sloveniji in Kos proti Sloveniji. Sodišče danes ni priznalo odškodnine v primerih Fetiš d.o.o. proti Sloveniji in Puž proti Sloveniji, je pa v obeh primerih priznalo povračilo stroškov. Skupno bo morala Slovenija za primere, o katerih je danes razsodilo sodišče v Strasbourgu, izplačati odškodnino v višini 66.100 evrov in povrniti stroške v višini 21.280 evrov.

Evropsko sodišče za človekove pravice je glede tožb zaradi sodnih zaostankov proti Sloveniji prvič razsodilo v primeru Franja Lukende. Sodišče je v tem primeru 6. oktobra lani razsodilo, da mu mora Slovenija zaradi sodnih zaostankov izplačati odškodnino za negmotno škodo v višini 3200 evrov in 965 evrov za stroške.

Takrat je tudi zapisalo, da zaradi nenehnega kopičenja nerešenih primerov na slovenskih sodiščih meni, da je predolgo trajanje sodnih postopkov v Sloveniji velika težava. Na Evropskem sodišču za človekove pravice je bilo takrat 500 podobnih tožb proti Sloveniji.
Nazaj na vrh
tožilec
Gost





PrispevekObjavljeno: 03 Apr 2006 17:51    Naslov sporočila: članek rože na DK Odgovori s citatom

Zelo zanimivo in koristno razmišljanje gospe rože na DK. v nadaljevanju si preberite tale tekst:

Feliks imaš popolnoma prav. Pravosodje in oblast se ne odzove na številne pritožbe in resnično izvaja pravo nasilje nad državljani Slovenije, ki nimajo dovolj pod palcem, da bi si kupili pravno varnost in uveljavljali pravice, ki jim gredo po ustavi in drugimi zakonskimi akti.

Res je, tudi jaz delam v nevladni organizaciji in vem, da je oblast imuna za opozorila in naše konkretne strokovne predloge, zato je očitno, da se nekateri poslužujejo neustreznih načinov komunikacije. Očitno so teroristi pod plaščem države pravi vzor tudi teroristom v civilni družbi. Razlika med njimi je le ta, da vsak uporablja sredstvo s katerim razpolaga za dosego svojega cilja. Teroristi pod plaščem države s svojim terorjem ali nasiljem namesto nevidnih bomb uporabljajo ali zlorabljajo pravne norme in svoje privilegije (funkcije) za uveljavljanje svojih interesov.

Nasilje enih, kot način delovanje nekaterih državnih uslužbencev, vspodbuja nasilje drugih. Namesto dialoga s civilno družbo, oblast dopušča in podpira (ali prikriva) teroriste v svojih vrstah. Ko ni dialoga se začne uporabljati primitivne metode, kot so: klin se s klinom zbija ali zob za zob in podobno. Kam to vodi, pa vsi vemo.

Sama podpiram Združenje žrtev pravosodnega nasilja, saj že naslov sam izraža nasilje okolja (ali točno pravosodja) nad žrtvami, ki nimajo osnovnih pogojev za življenje, kaj še le normalne pogoje za obrambo svojih zakonitih pravic. Država ima očitno bolj posluh za kapital in kriminal, kot za socialo. Brez sociale, kot brez pravne države, pa ni varnosti za nikogar.

Kako država skrbi za socialo je razvidno iz vsebine primer
:

"Verjetno bodo dane razmere za kulturni dialog o spremembah s civilno družbo še le takrat, ko bo uradna oblast dojela dejstva, da lažni preplah, zaradi telefonskih klicev ne pomeni izgubo 200 dni na sodišču, ampak ravno ne delo in slabo delo sodišč pomeni na tisoče izgubljenih delovnih dni in milijardne izgube žrtev pravosodnega nasilja ter ostalih poštenih državljanov Slovenije".

Več na forumu ZŽPN http://ovpn.mojforum.si/ovpn-post-188.html#188

Lahko bi se naša oblast zamislila nad svojim početjem!
Nazaj na vrh
Boris
kapitan
kapitan


Pridružen/-a: 12.02. 2006, 08:50
Prispevkov: 86

PrispevekObjavljeno: 26 Jan 2007 22:21    Naslov sporočila: pravosodje in nadzor Odgovori s citatom

Pravosodje ali organiziran kriminal?

Odličen članek na DK (v nadaljevanju)!

Vprašanje sledenja, ki ga je odprl Varuh človekovih pravic v zvezi z družino Strojan, ki pa se nam ne zdi sporno, ker so pač tam bile izredne razmere, odpira določena druga vprašanja, ki se jih mediji preprosto izogibajo.

Če nekateri problematizirajo dejstvo, da bi premier ali minister naročila sledenje nekomu in bi to sledenje policija izvršila, se sprašujemo, zakaj se ne problematizira drugačna situacija, ki je veliko bolj verjetna.

To pa je, če da nalog za sledenje sodnik. Če imamo situacije korupcije v pravosodju, kjer sodnik, ki pač pozna določeno strukturo ljudi po naročilu nekoga iz te strukture skupaj s policijo izvede konstrukt, na podlagi katerega nato ustvari pravne pogoje za sledenje.

Če se takšen konstrukt ugotovi, se je potrebno vprašati, ali takšen sodnik sploh lahko odgovarja za kriminal, ki ga je storil, za hudo kršenje človekovih, ki ga je storil.

V primeru družine Strojan so izredne razmere že same po sebi ustvarile pogoje, ki so omogočile sledenje. To je naše iskreno mnenje. In zato nas družina Strojan ne skrbi, že zaradi tega, ker se je ravno njej iskala rešitev. Torej. Vloga države pri konkretni zadevi ni bila tako negativna tako škodoželjna nasproti družini Strojan, kot tudi ne do novinarjev, saj je država želela, da novinarji ne odkrivajo možne lokacije za naselitev. Praktično so novinarji sledili policiji in ta je nato sledila njim. Skratka. Lahko bi rekli, da je šlo za obojestransko dejanje in s tega stališča gledano ne vidimo spornosti pri policijskem sledenju v primeru Strojan.

Veliko večje nepravilnosti pa lahko nastanejo pri sledenju, ki ga navidezno naročijo sodniki. Pri medijih nas resnično moti ta plitvost dojemanja novinarjev, ki dejansko kot da ne bi bili sposobni dojemati stvari bolj poglobljeno. Na žalost to velja tudi za nekatere, ki bi se morali ukvarjati z varstvom človekovih pravic.

Skorajda imamo občutek, da se nekatere zadeve potencirajo zgolj zato, ker so medijsko odmevne, pozablja se pa na stvari, kjer je veliko več nepravilnosti, to pa so zadeve, v katere je skozi korupcijo aktivno vpleteno pravosodje.

Zgoraj smo nakazali na izdelavo konstrukta. Po informacijah o različnih primerih sodeč ugotavljamo, da je konstrukt zelo enostavno narediti z zameglitvijo dejanskega stanja in dogajanja. Takšni primeri so zelo znani predvsem iz delovanja pravosodja, tam kjer je sodstvo delovalo koruptivno.

Največji problem je v tem, da ni medijskega nadzora nad delovanjem pravosodju. Mediji znajo biti zelo glasni pri politikih, ko pa naletijo na primer nepravilnosti na sodiščih, pa preprosto obnemijo, kot da ne morejo prebaviti dejstva, da se lahko nepravilnosti zgodi tudi v pravosodju.

Če Varuh čllovekovih pravic že išče nepravilnosti pri sledenju, se sami sprašujemo, zakaj se kdaj ne vpraša, ali je tudi sodno določeno zasledovanje v vseh primerih nesporno, torej da gre res za zasledovanje oziroma drugačne oblike policijskega “dela”, vedno za upravičeno nadzorovane ali obravnavane osebe. To se je potrebno vprašati.

Torej. V primeru skorumpiranih sodnikov (kar ni nič nenavadnega, pravosodje je namreč urejeno decentralizirano, zaradi česar ima veliko boljše pogoje za korupcijo kot državna politika, že zaradi tega, ker nad pravosodnimi organi sploh ni nadzora – to je sistem brez popolnega nadzora. To se lepo vidi takrat, ko se vpraša recimo Testena o nadzoru nad sodniki, sam pa reče, veste kaj sodišča so vsa neodvisna in ne smem se vpletati v odločitve drugih sodnikov, nadzor se vrši prek pritožb na višji stopnji. S takšnim sprenevedanjem dejansko govori o tem, da nadzora nad delom sodnikov ni.).

Novinarji in drugi znanilci nepravilnosti so bili vedno tarča nadzora (v primeru Strojan pa ne toliko zaradi tega, kot zaradi očitnega dejstva, da so v javnost dajali zaupne informacije o možnih lokacijah za Strojanove). Pri takšnih ljudeh pravosodnim organom in pa z njimi povezanimi interesnimi skupinami zelo enostavno popustijo zavore in se lahko kaj kmalu zatečejo k neutemeljenemu nadzoru oziroma nadzoru, utemeljenem s konstruktom, ki daje navidezno upravičenost nadzora. To so zelo suptilne zadeve, ki so sicer vsaj nam znane, ker na žalost poznamo primere takšnega delovanja (ti primeri znajo biti povezani s politično korupcijo ali pa tudi ne, naveze niso zgolj politične, tudi drugačne so) – tu gre za po domače povedano pravno podlost.

In ravno to je tisto, kar smo sami na začetku problematiziral (sicer smo o tem tudi že pisali, a sedaj ponavljamo). Zakaj se vedno zgolj politiko označuje kot problematično pri konkretnih zadevah, ko se pa ve, da imajo pristojnosti za naročanje tovrstnih stvari zaposleni v pravosodju. Zakaj se mediji nikoli ne vprašajo o nadzoru nad pravosodnim izvajanjem nadzora, kjer je možnosti korupcije celo več kot pri državni politiki.

Tam je tisto jedro, ki ima pristojnosti za dajanje tovrstnih nalogov. Za določene oblike nadzora je po novem recimo pristojen Franc Testen, prej je bil Aleš Zalar. S tem ju ne omenjamo kot možna krivca, ker pač nekdo mora opravljati to funkcijo. Nalog pa lahko dajo recimo sodniki.ž

Če imamo recimo sodnika, ki je skorumpiran, se lahko vprašamo, ali samo dejstvo, da je sodnik, že legalizira njegov sicer neutemeljen nalog ali utemeljen s konstruktom. Vprašati se je potrebno, kako je šele tistim ljudem, ki se najdejo v položaju, ko so tarča skorumpiranega pravosodja, ne pa politike. Nas po pravici povedano takšne stvari veliko bolj skrbijo, to pa zaradi tega, ker so se mediji dokazali, da niso sploh sposobni nadzirati pravosodja. Če politiko nadzirajo še preveč in jih motijo res čiste malenkosti, pa pravosodja skorajda nič. In tu je težava. To je huda težava, sploh če vemo, da se politika lahko zamenja na 4 leta, pravosodje pa nikoli, ampak je vsaj v Sloveniji totalno nepregleden, netransparenten in zatohel sistem, nezmožen delovati odkrito in zaradi tega z odličnimi predpogoji za razvoj korupcije v njem. To pa tudi zaradi tega, ker takrat ko sodnik da kakšno odločitev ali nalog, se nihče ne vpraša, ali je ta odločitev pravilna, če pa politik da je pa to vprašanje prvo na dnevnem redu. Če ima nekdo kakšnega skorumpiranega sodnika, ne nujno denarno skorumpiranega, v Sloveniji je korupcija predvsem nedenarna, denarna se pa kaže predvsem v neformalnih oblikah, recimo dajanje uslug med prijatelji, znanci, kjer materialne dobrine zabrisano potujejo prek neformalnih oblik, je potem to super zanj. Preprosto ima potem možnost in moč delovati po lastni želji, saj ga sodnik ščiti, sodnika pa seveda ščiti luknjasta ustava.

Če se vrnemo k varuhu človekovih pravic. Ali ima Varuh človekovih pravic nadzor nad izvajanjem sledenja državljanom Slovenije s strani policije, v kolikor nalog za takšno delovanje policije poda sodnik. Ne verjamemo, da ima takšen nadzor. Torej. To področje je popolnoma brez nadzora. Primer Strojan proti takšni netransparentnosti ni nič. Pomenljivo je, da se največji kriminal v Sloveniji dogaja tam, kjer so vanj aktivno vpleteni predstavniki pravosodja (nenazadnje Slovenija pozna tudi mafijske umore, kjer se pojavljajo informacije o vpletenosti sodstva). Na žalost se pa mediji ne znajo ukvarjati z ničemer drugim kot zgolj politiko. Morda pa novinarji le nimajo tako trdne hrbtenice, kot se radi hvalijo. Morda tudi zato, ker pravni sistem v Sloveniji sodnikom omogoča izvajanje terorja nad ljudmi, ki niso povšeči skupini, katere zaščitniki so in mediji se v strahu temu raje izognejo, da bi pa nekdo govoril o cenzuri v medijih zaradi pravosodja, ki obstaja, to pa je seveda tabu tema. O pravosodju namreč vse najlepše, pa čeprav je najgrše, vsaj ponekod, kjer so se pravosodni klani preveč razpasli.

Moramo pa povedati, da po določenih informacijah, ki so nam znane očitno obstajajo dejanski upravičeni strahovi, da konstrukti resnično nastajajo tudi s korupcijskim sodelovanjem sodnikov s posamezniki oziroma posameznimi skupinami. To je kriminal, zaradi katerega bi morala objektivno odgovarjati pravosodna vrhuška, ki tovrstne zlorabe pravosodja, natančneje, pravosodni kriminal, dopušča. Sploh bo njena odgovornost visoka, v kolikor v teh primerih ne bo ukrepala. Če do tega ne bi prišlo, potem pa resnično ne preostane nič drugega kot internacionalizacija problema pravosodnega kriminala v Sloveniji.

Sami smo res ogorčeni nad kriminalnostjo posameznikov znotraj pravosodja. To še najbolj spominja na organizirani kriminal, to je katastrofalno. Govorimo na podlagi prav konkretnih dejstev, ki tako jasno kažejo na problematiko. Dosti sodnih sporov ali dejanj na podlagi odločitev sodnikov očitno poteka na bazi znanstev s samimi sodniki oziroma drugimi predstavniki pravosodja. To pa ni nič drugega kot korupcija v pravosodju.

Vir http://www.dossierkorupcija.com/clanek.asp?NewsID=607

Logičen zaključek stanja na katerega opozarja ZŽPN je dejstvo, da je:

PRAVOSODJE brez nadzora = ORGANIZIRAN KRIMINAL !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Administrator
Administrator foruma
Administrator foruma


Pridružen/-a: 27.12. 2005, 13:53
Prispevkov: 218

PrispevekObjavljeno: 25 Feb 2007 19:44    Naslov sporočila: Država in ustava Odgovori s citatom

Dober prispevek na DK!

angel13

Naša država je leta 2000 po mnenju številnih državljanov nehala spoštovati Ustavo RS".

Država smo ljudje. Ta graf pripada sodb na US se je tako strmo dvignil zaradi tega, ker mnoga ( vsa slovenska sodišča )v postopkih, kršijo osnovne in temeljne človekove pravice.

Zakaj ?

Zaradi zaščite nemarnega in neodgovornega sodstva (beri sodnikov), ki tudi po raziskavi Dourkoffa in javni objavi v medijih in seznanitvi pravosodnega ministra g. Lovra Sturma ne dojamejo , da je vzrok za kaotično stanje v neučinkovitem delu in poštenju sodnih struktur, ki nočejo razumeti, da je rešitev~ 100 sodnih primerov na letu v primerjavi z nemškimi sodniki ~540 primerov , jasen dokaz lenobnega odnosa do ljudi, ki jim sodi z butalskimi prijemi. Sodni povzpetniki, uspeha ne dosegajo s poštenimi in pravičnimi odločitvami salomonove modrosti, ki so jo zaprli v steklenice lagodnega življenja v nedotakljivosti njihovih privilegijev nedotakljivosti.

Jeseni 2004 se je zamenjala izvršilna oblast, kar se je odražalo v sodni veji oblasti , ki je v prejšnji nomenklaturi razpredla hobotnice povezave.

Teh stuktur ne zanimajo, zaostanki, pravično in pošteno sojenje, zanimajo jih privilegij , povzpetništvo, nedotakljivost , lahkotnost v sprejemanju neodgovornih odločitev in ribarjenje v kalnem. Sodijo po starih preživetih metodah, brez upoštevanja modernih pristopov sojenja skratka z metodami kamene dobe, želijo stopiti naprej. Toda pred njimi so vse evropske države, zanami je edino Turčija a sodni lakaji še vedno nočejo razumeti , da nedela ni moč plačevati.

Začele so se pojavljati v praksi posledice nepravilno sprejetih zakonov - sledili so popravki. Ustavne presoje to samo potrjujejo .....

Zaključki:
- Če bi delala sodna in izvršilna oblast kvalitetno, bi bilo tudi Ustavno sodišče manj zatrpano, saj se je obseg pritožb na isto število ustavnih sodnikov v letu 1992 v primerjavi z letom 2006 strahovito povečal.
- Analiza pokaže , da je problem v butalskih sodbah okrožnih in okrajnih sodnikov , visjih sodnikov , ki ne razumejo, da je njih kvantiteta v pripadu ustavnih sodb, dober pokazatelj neumnih sodnih odločitev. Če smo prav zračunali, za 1520 indeksnih točk. To potrebuje temeljito študijo neustreznega dela sodnikov in narekuje nujno rešitev.
- Ustavni sodniki jo rešujejo na nepravem koncu, hočejo omejiti ljudem pot do ustavnega sodišča, ta rešitev ni prava:
1. potrebno jo je iskati v boljšem in kvalitetnejšen sojenju, kar je povedal Dourkoff prvič, d
2. drugič in še večkrat in v formalni miselnosti sodnikov, da so za neučinkovite in neumne odločitve odgovori drugje izven njih samih.
Vir : http://www.dossierkorupcija.com/forum/forum_posts.asp?TID=1041&get=last
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jure
zvest član
zvest član


Pridružen/-a: 17.01. 2006, 20:03
Prispevkov: 32

PrispevekObjavljeno: 13 Mar 2007 07:35    Naslov sporočila: Neenaka možnosti ! Odgovori s citatom

V nadaljevanju posredujem linke na spletno stran ZŽPN in DK za dva sporočila:

http://www.ednevnik.si/entry.php?w=zdruzenjezpn&e_id=22492
ter
http://www.dossierkorupcija.com/forum/forum_posts.asp?TID=1358&get=last

Moj komentar !

"V Sloveniji obstaja problem, da ljudje nimajo enakih možnosti za uspeh!"

Zelo velika napaka je v gornji trditvi, ki jo povzemam iz gornjega teksta na DK, saj to ni problem, ampak dejstvo!
Kot je dejstvo, da je bogastvo v materialnih dobrinah omejeno in zato kopičenje bogastva na eni strani pomeni večanja siromaštva na drugi strani!
Torej, nekateri lahko bogatijo na račun drugih ali z zlorabo položaja in drugih formalnih privilegijev, ki jih omogoča "egoistični sistem", ki mu s tujko pravimo kapitalizem ali po domače "izkoriščanje človeka po človeku" (beri nekdo krade drugemu preko legalnih -zapisanih- privilegijev in dobro živi na tuj račun).
Ravno tako je v javnem sektorju! Zaposleni na položajih so plačani od položaja in formalnih nazivov in ne od dela, kajti (za skupnost) delajo več kriminala in škode kot koristi!
Zato je oblast takšna slast, ker na oblasti nihče za svojo delo ali bolje rečeno nedelo ne odgovorja (tipični primer so sodniki).
Sprašujem avditorij, ali je to kakšna kazen, če si v štirih letih vladanje nakradeš za več generacij in potem na naslednjih volitvah nisi izvoljen, da lahko nato uživaš tisto, kar si na kradu! Halo!!!
Da o naših presvetlih sodnikih sploh ne govorimo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pepi
zvest član
zvest član


Pridružen/-a: 10.12. 2006, 14:00
Prispevkov: 48

PrispevekObjavljeno: 18 Jun 2007 11:12    Naslov sporočila: Za nove žrtve Odgovori s citatom

Spoštovani,

Bago, Ivan, Jack, Odkrito,...itd,

Organizacija že poteka preko ZŽPN in CZPNN in druge podobne iniciative ter društva!

Bistvene stvari ne objavljamo, kajti lopovi in kriminalci tudi v naprej ne povedo kako bodo kradli in izrabljali svoj priviligiran položaj.

V ZŽPN in CZPNN že spremljamo delo pravosodnih kriminalcev in zbiramo gradivo, ki je glavna podlaga za spremembe na področju pravosodja v RS ter tudi osnova za povračilo škode žrtvam pravosodnega nasilja in sankcije zoper pravosodne kriminalce!

Po pravilih ZŽPN - zločini zločincev pravosodnega kriminala nikoli ne bodo zastarali!!!
Če slovensko nesposobno pravosodje tolerira zločine (ali jih celo prikriva, oz. podpira) jih v ZŽPN in CZPNN NE in jih nikoli ne bomo!

Predlagam vam, da se povežete s člani ZŽPN in CZPNN ali drugo civilno iniciativo v vašem kraju ali centralo!

Kot je meni znano, le ZŽPN in CZPNN ne kolaborirata z oblastjo!
lp
Vir : http://www.dossierkorupcija.com/forum/forum_posts.asp?TID=1041&get=last#9655[/url]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pepi
zvest član
zvest član


Pridružen/-a: 10.12. 2006, 14:00
Prispevkov: 48

PrispevekObjavljeno: 16 Jul 2007 12:52    Naslov sporočila: Sporočilo Feliksa na DK Odgovori s citatom

Odgovor Zeus-u na DK (v nadaljevanju)


Pozdravljena,

Hvala za sporočilo in podporo delovanju žrtev pravosodnega nasilja zoper nepooblaščene lopove, kriminalce in zločince, ki z izrabo pooblastil države, izvajajo načrtni rop ali krajo premoženja ter kršijo druge osnovne človekove pravice poštenim državljanom Slovenije.

Nepooblaščeni v pravosodju z dneva v dan vse huje kršijo načela sodobne pravne države in izrabljajo svoja pooblastila ter svoj privilegiran položaj za uveljavljanje svojih egoističnih in sadističnih potreb. Kriminal in korupcija v pravosodju povzročata vedno hujše škodljive posledice, ne samo za žrtve nasilja in druge državljane Slovenije, temveč pomenita načrtno rušenje pravne države in pravnega reda v R Sloveniji.

Posledice takšnega ravnanja (zloraba pravnih norm, pooblastil,... ali huje kršenja osnovnih človekovih pravic) so zmanjševanje pravna varnost vseh, še posebej tistih, ki so neposredno žrtve nepooblaščenih pravosodnih lopov in kriminalcev.

V ZŽPN ne delujemo zoper svojo državo ali njene organe, ampak zoper kriminalce in lopove znotraj pravosodja, ki imajo priimek in ime ter zoper njih zahtevamo ustrezno ukrepanje, tudi represivnih organov RS. Za primer ne delovanja pravne države (ali povračila škode žrtvam nasilja in kaznovanje pravosodnih kriminalcev in lopovov) bo ZŽPN samo organiziralo in ukrepalo, kot to določajo pravila delovanja in mednarodne pravne norme za civilizirano in pravno urejeno družbo.

Iz teh razlogov je organizirano delovanje žrtev pravosodnega nasilja zoper pravosodni kriminal in korupcijo v Sloveniji nuja, če želimo ohraniti osnovne kulturne in civilizacijske vrednote ter zagotoviti pogoje za nadaljnji razvoj pozitivnih človeških vrednot in materialnega blagostanja vseh državljanov R Slovenije.

S spoštovanjem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Administrator
Administrator foruma
Administrator foruma


Pridružen/-a: 27.12. 2005, 13:53
Prispevkov: 218

PrispevekObjavljeno: 24 Jul 2007 09:21    Naslov sporočila: Sporočilo feliksa na DK Odgovori s citatom

Bravo Zeus,

Razmere v praksi na področju delovanja pravosodja so katastrofalne. To potrjujejo konkretni primeri, ki jih posedujemo v ZŽPN in kot je naveden primer CZNPP in civilnega pooblaščenca v pravdni zadevi pod št. P 59/2007 na Okrajnem sodišču v Radovljici.

Kriminal in korupcija v pravosodju sta vse bolj javna, zato je delovanje in organizirana podpora civilnim iniciativam, društvom in organizacijam, ki delujejo za zaščito žrtev pravosodnega nasilja, še toliko pomembnejša.

CZPNN ima vso podporo ZŽPN za naveden primer, zaradi kršenja osnovnih človekovih pravic zoper prizadeto stranko s strani pooblaščene sodnice, ki si lahko svobodno izbere svojega poooblaščenca na podlagi zaupanja v človeške vrednote in ne izpridene strokovne prepotentnosti, zlorabe znanja v škodo stranke in nemorale. V takšnih primerih je nujno sodelovanje in širša podpora organizacij civilne družbe, tudi CZPNN, saj je očitno, da je potrebno o primeru obvestiti ne samo pristojne na področju pravosodja in oblasnih institucija države, temveč širšo javnost.

Še pomembnejše je, da zoper (inkriminirane in koruptivne) pravosodne pooblaščence skupno primerno ukrepamo (pritožbe, sklepe, ovadbe, odškodninske zahtevke,...) in zahtevamo ustrezne sankcije zoper pravosodne kriminalce (obstrukcija, izločanje, odvzem licence,.. itd to po kratkem postopku), ki pravo in pravno državo zlorabljajo za uveljavljanje svojih egoističnih potreb in interesov v škodo žrtev in vseh državljanov. Za svoje zločine pa pravosodni kriminalci in lopovi ne odgovorejajo in niso kaznovani, ampak nagrajeni s strani države in financirani s strani davkoplačevalskega denarja.

Dovolj je zločinov pravosodnih kriminalcev, čas je, da začnemo žrtve pravosodja še bolj organizirano delovati, odločno zahtevati svoje pravice in takšne barabe in lopove kaznovati na njim primeren način!
lp
Vir: http://www.dossierkorupcija.com/forum2/forum_posts.asp?TID=997&PN=2
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Boris
kapitan
kapitan


Pridružen/-a: 12.02. 2006, 08:50
Prispevkov: 86

PrispevekObjavljeno: 30 Avg 2007 13:21    Naslov sporočila: Botri pravosodnega kriminala! Odgovori s citatom

V nadajevanju iztočnica vsebine na forumu DK

V Sloveniji je kriminala in korupcije v državnih organih precej. Ena najbolj skorumpiranih skupin v državni upravi so vsekakor slovenski sodniki, ki so resnično postali sinonim za državni organizirani kriminal, predvsem pa lokalni organizirani kriminal. Šer posebej nekateri kraji v Sloveniji se soočijo s hudim kriminalom sodnikov (recimo Novo mesto je eden izmed krajev, kjer lahko rečemo, da so tamkajšnji sodniki ena navadna skorumpirana sodrga - Recimo nam je še vedno znan primer ženske, ki je trenutno zaposlena kot okrajna sodnica v Črnomlju, pa bi morala zaradi kriminala, ki ga je pri svojem delu počela, znajti za zapahi, ampak ne, ženska se je lepo iz Novega mesta preselila v Črnomelj in sedaj tam opravlja delo okrajne sodnice - Takšnih primerov bi se verjetno v precej skorumpirani Sloveniji našlo kar nekaj).

Samo v tej temi nas ne bodo zanimali dejanski kriminalci v slovenskem pravosodju, ki so resnično sramota za pravno državo, ampak se bomo osredotočili predvsem na politične in pravosodne botre, ki dejansko so povzročili razrast kriminala med skorumpiranimi slovenskimi sodniki. Tu gre predvsem za predstavnike pravosodne vrhuške in pa politike.

Vseh naštetih ne mislimo komentirati, ker za vse velja prikrivanje kriminala in korupcije ter sprenevedanje o obstoju le tega v sodniških vrstah.

Pred tem pa naj opozorimo na spletno stran Pravosodni kriminal v Sloveniji, ki se nahaja tukaj in dobro opisuje primere pravosodnega kriminala v slovenski izrazito nepravni državi.

Moramo povedati, da je zelo veliko slišati, da se ljudje pred sodnimi postopki s sodniki v neformalnih pogovorih pogovarjajo o poteku prihodnjih sodnih postopkov. Gre preprosto za dogovarjanje o sodnih postopkih, kar je ena najhujših oblik korupcije, ki pa je zelo prisotna med sodniki. Slovenija je namreč majhna in zato takšne povezave zanjo niso nič nenavadnega. V manjših krajih pa ni problem za korupcioniste niti to, kateri sodnik bo vodil postopek, ker sodniki preprosto delujejo kot organizirana skupina, dasiravno po gnili ustavi uživa vsak svojo avtonomnost, ki je pa v realnosti dejansko ni.

Vir: http://www.dossierkorupcija.com/forum/forum_posts.asp?TID=1442&get=last
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jack
novinec


Pridružen/-a: 20.11. 2007, 17:22
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: 21 Nov 2007 21:08    Naslov sporočila: Materializem ali grabež in jamranje? Odgovori s citatom

Komentar na Dossier korupcija po mojem okusu!

(v nadaljevanju)

V pojasnilo Jacku. Sicer obstaja spletno oglaševanje. A na spletni strani in forumu Dossier korupcija ga ni. Zgornji bannerji na forumu Dossier korupcija so namreč vezani na samo aplikacijo, ne pa z nami, tako, da ne pretiravajte z nekimi očitki o prikritem zaslužku. Dejansko je materialistočnost večine Slovencev tako brezmejna, da razmišljajo vedno skozi dobiček. To je morda v tem svetu koristno, ampak kaže pa na izrazito moralno izprijenost ljudi v tržnem gospodarstvu, ki na vse gledajo skozi prizmo denarja. Očitno je tudi Jack takšen, očitno ima namesto zenic dva $, če tako vidi v vsem denar. Naj raje gleda na nepravično zaslužen denar sodnikov ali tožilcev, ki sta jim nesposobni Virant (kar zadeva plačno politiko) in očitno ne tako zelo čisto, kar zadeva objektivnost, Ustavno sodišče, še dodatni povečala plačo, kljub nobenemu pozitivnemu učinku njihovega dela. Tam naj gleda zaslužkarstvo.

No, naj mu povemo, da temu ni tako, kar zadeva samo stran Dossier korupcija. Najbolj pohlepna in materialistično izprijena skupina ljudi, da ne rečemo "ne bodi ga treba", so pa v tej državi pravniki, tudi sodniki in tožilci.

Še enkrat. Na Dossier korupcija nimamo nobenih dobičkov, samo in samo le stroške, torej čisto izgubo, 0 - odhodki = - odhodki. Spletnega oglaševanja se nismo nikoli poslužili, ampak vse delamo brez kakršnega koli prihodka.

Kar zadeva CZPNN, pa ne vemo, kakšen dobiček bi lahko oni ustvarjali. Morda prek članarin? Ne vemo, ker nimamo nič z njimi.

Jacku bi pa dejansko svetovali, da naj malo premisli o lastnem materializmu, ker dejansko s svojimi očitki nakaže na svojo lastno pokvarjenost. In takšni ljudje se nam gnusijo, ki brez razloga očitajo nekaj, ker sami razmišljajo materialistično.

V tej državi je celotna oblastna in strokovna srenja skorumpirana in pohlepna po denarju, zato pa je Slovenija takšna kot je. Država, kjer najbolj uspeva kriminal, pa tudi če je to kriminal sodnikov ali tožilcev, ki verjetno celo namerno delujejo neučinkovito, ker si na ta način prek nesposobne politične oblasti polnijo žepe, vedo pa, da jih debilna ustava Republike Slovenije, ki je napisana zelo napačno, ščiti pred odgovornostjo za nepravilnosti.

In takšni očitki nam gredo zelo na živce. Vse to, kar smo sami napisali tukaj, ne na tem forumu, ampak na splošno na celi strani, in dosti naših prispevkov in razmišljanj, so ljudje povzemali, smo naredili čisto brez prihodkov. Niti tolarja prihodkov. Pa smo verjetno naredili več kot marsikdo, ki v tej gnili državi Sloveniji za svoje delo prejema ne vemo kakšne dohodke, plačo in ne vemo, kaj še vse. Sami nič. Niti tolarja. Zaradi te strani smo verjetno tudi šikanirani na sicer zelo suptilen način. Bo kdo rekel, kako smo neumni. Mogoče. Samo tako je. Tako je. To je ta silna država, ki daje toliko denarja ljudem, ki tako skrbi za razvoj. Od takšnih hvalespov se nam obrača v želodcu.

To je sramota. In Jack bi se lahko zamislil nad svojim materialističnim pogledom na svet. Točno lahko ve, kam naj se ozre, če hoče videti materialistično sodrgo, ki za nikakršno delo od države prejema plačilo. Ne na Dossier korupcija. Očitno bi nekateri zelo radi našli kaj spornega, kot recimo Jack, ker so sami tako zaslepljeni z denarjem in novodobnim materializmom, da si sploh ne predstavljajo, da je možno tudi delovanje brez konkretnih materialnih koristi. No, potrebno je precej asketizma za to.

In zaradi tega so naše besede o korupciji v Republiki Sloveniji še toliko bolj verodostojne. Sami smo namreč ves ta čas delovali popolnoma brez prihodkov, ne samo brez dobička, ampak tudi brez prihodka.

Za CZPNN pa ne vemo, ker s tem društvom nimamo nič. To boste pa morali kontaktirati njih. Na Dossier korupcija pišejo različni ljudje, CZPNN so le eni izmed uporabnikov, kot nenazadnje vsi drugi.

Sicer nimamo sami nič proti tistim, ki morda uporabljajo spletno oglaševanje. Pač izkoristili so možnosti, ki so bile dane (morda jim to celo pomaga, da vsaj nekoliko pokrijejo stroške, sami za razliko od njih še tega nimamo, kot smo že rekli, nimamo nobenih prihodkov), imamo pa veliko proti materialiastični golazni, katera lažnivo očita drugim ljudem neko okoriščanje, čeprav je to popolna neresnica, pa sama ne vidi, kdo je v tej državi največja finančna pijavka, v katero je nesposobna politika, tudi sedanja Janševa oblast, sploh Virant in Šturm, zmetala toliko denarja za nikakršno delo. To je sramotno in to dokazuje, kako je Slovenija gnila država, država, v kateri sta pohlep po denarju in skorumpiranost visoko rangirani vrlini.

Prav ogorčeni smo nad takšnimi pokvarjenimi komentarji nekaterih, recimo Jacka, ki na vse gledajo skozi prizmo denarja in materialnih koristi.

Če Jack ni mislil na nas, se mu opravičujemo, vendar smo pa čutili potrebo po tem, da obrazložimo določene zadeve. V času vsesplošnega jamranja, kjer novinarji jamrajo o cenzuri in kako jih politična oblast napada, češ da so spet oni krivi, kjer opozicija jamra, da je politična oblast ne upošteva, kjer politična oblast jamra, da je nihče ne mara in ji želi škodovati, bomo pa še sami pojamrali, sploh ob takšnih očitkih, na katere smo izjemno občutljivi, sploh če pogledamo, da smo precej prispevali s to stranjo, pa za razliko od drugih nismo dobili nič. Nič, nič, nič, nič. In nimamo popolnoma nobene koristi od tega, prej enormno škodo. Da potem nekateri to tako pokvarjeno strivializirajo s popolnoma neresničnimi očitki o nekem prikritem zaslužku, kar je vsaj v našem primeru totalna laž, to je grozljivo, to je skrajno pokvarjeno, celo skrajno kriminalno.

Sami smo verjetno edini, ki nimamo nič od vsega. Nič, pa smo dosti tega dali.
Dossier korupcija - http://www.dossierkorupcija.com/clanek.asp?NewsID=718
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Boris
kapitan
kapitan


Pridružen/-a: 12.02. 2006, 08:50
Prispevkov: 86

PrispevekObjavljeno: 22 Nov 2007 10:17    Naslov sporočila: Odgovor Jacku in administratorju na DK Odgovori s citatom

Mnenje ZŽPN na sporočilo Jacka in komentar v DK!

Spet eden od zelo dobrih komentarjev administratorja na aktualne razmere v Sloveniji!

Po pisanju Jacka po e-pošti in objavi na ZŽPN nisem prepričan, da ima Jack slab namen ali da je materialistično usmerjen. Prej bi, glede na sporočilo in objave, sklepal nasprotno. Očitno tudi on spoznava vso bedo stanja v Sloveniji in predlaga prek e-sporočil več povezovanja. Tudi na ZŽPN opažamo, da večina civilnih iniciativ bolj kritizira stanje, kot tvorno sodeluje. Edina prava točka povezovanja je ZŽPN, ki podaja konkretno vsebino za povezovanje in sodelovanje.

Tudi DK je svetla izjema, saj je po oceni ZŽPN, dal izjemno velik in neprecenljiv prispevek k objektivni kritiki obstoječega stanja na področju razmer v Sloveniji odkar obstaja!

Za nekatere je to očitno premalo ali pa preveč. Premalo zato, ker vsebine delovanja ZŽPN ne temeljijo na zaslužku in preveč, zato ker nobena civilna iniciativa ne predlaga kaj več ali kaj bolj koristnega za vse, in to verjetno pomeni, da nima jasne vizije razvoja svojega delovanja. Brez jasne vizije razvoja ali koncepta delovanja, pa po mnenju vodstva ZŽPN, ni pričakovati izboljšanja obstoječega stanja.

Stališče ZŽPN je, da mora civilna družba iz kritizerske oblike delovanja preiti v organizirano obliko z jasno vsebino. Pri dosedanjem delovanju ugotavljamo, da je večina tistih NVO, ki tako ali tako delajo na področju civilne družbe bolj povezana s kapitalskimi ali gospodarskimi družbami oz. oblastjo in ne kaže velikega interesa za povezovanje z ostalimi NVO organizacijami.

Mogoče je očitek Jacka v njegovem sporočilu usmerjen prav na to spoznanje. Ne glede na moje mnenje je komentar administratorja več kot odličen in glede na stanje v Sloveniji tudi zelo objektiven. Večina namreč išče svoje izgovore ali pasivno spremljanje obstoječega stanja ter se obnaša kot naša politika, ki se bolj ukvarja s kritizerstvom ali blatenje drugega, kot da jasno pokaže pot nadaljnjega razvoja v pravo smer za vse.

Vedno bolj je očitno, da tudi ta družben sistem ni zgodba o uspehu, ampak kaže spridenost oblasti in slabosti, ki jih nekateri spretno izrabljajo v svoj prid. To velja seveda za strukturo na oblasti in tiste, ki so zaradi svojega velecenjenega egoizma izkoristili, ali izkoriščajo svojo negativno lastnost za skupnost, sebi v prid na račun drugih. Ta negativna lastnost posameznika se kaže najbolj izrazito in pogubno za skupnost prav na področju oblastnih struktur, še posebej v pravosodja.

Na to v ZŽPN jasno in konkretno opozarjamo, tudi na spletnih straneh in na DK. Prav na tem spoznanju temeljijo smernice razvoja v ZŽPN , saj uradna politika v svetu in njen dirigent kapital (beri lastniki) vodijo celotno človeško skupnost v katastrofo.

Zato so prave rešitve za cel svet, ne v kapitalu in politiki ali oblastnih strukturah, temveč v razvoju demokracije in civilne družbe!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Združenje žrtev pravosodnega nasilja - ZŽPN Seznam forumov -> Dossier korupcija Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.